Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

16 NİSAN’DA MANİSA HAYIR DİYECEK

16 NİSAN’DA MANİSA HAYIR DİYECEK Referanduma günler kala çalışmalara ağırlık veren CHP Manisa Milletvekilleri tüm ilçeleri dolaşarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Manisa Milletvekili Mazlum NURLU diğer ilçe programlarının ardından Salihli’deki programlara da katılarak HAYIR’ı anlatıyor. Katıldığı Soma programının ardından, Salihli Kurtuluş Mahallesinde düzenlenen gece mitinginde coşkulu bir kalabalığa konuşan CHP Manisa Milletvekili Mazlum NURLU Manisa’nın […]

13 Nisan 2017 - 17:43 'de eklendi ve 643 kez görüntülendi. A+A-

16 NİSAN’DA MANİSA  HAYIR DİYECEK

16 NİSAN’DA MANİSA

HAYIR DİYECEK

Referanduma günler kala çalışmalara ağırlık veren CHP Manisa Milletvekilleri tüm ilçeleri dolaşarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Manisa Milletvekili Mazlum NURLU diğer ilçe programlarının ardından Salihli’deki programlara da katılarak HAYIR’ı anlatıyor.

Katıldığı Soma programının ardından, Salihli Kurtuluş Mahallesinde düzenlenen gece mitinginde coşkulu bir kalabalığa konuşan CHP Manisa Milletvekili Mazlum NURLU Manisa’nın yine Hayır diyeceğini söyledi.

2010 referandumunda Manisa’nın az farkla da olsa Hayır dediğini hatırlatan Nurlu yaptığı konuşmada;

16 Nisanda Manisa açık ara “Hayır” diyecektir.

Salihli o zaman % 64 ile Hayır demişti,

16 Nisanda bu oranın % 75’e ulaşmasını bekliyoruz.

Milliyetçiler, sosyal demokratlar, muhafazakarlar, liberaller, toplumun tüm siyasi düşünceleri hayır etrafında birleşti.

CHP, , Saadet partisi, Demokrat parti, Anavatan partisi, Büyük Birlik Partisi, hatta MHP ve AKP’ye oy veren önemli bir kesim şimdi Hayır diyor,AKP ve MHP yönetimi yalnız kaldı.

Türkiye Hayır için birleşmiştir.

Halkımıza güveniyoruz. Türkiye tek adam rejimine izin vermeyecektir dedi.

Başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere AKP’lilerin hiç birisinin Anayasa değişikliği paketindeki maddelerden bahsetmediğini sadece CHP’ye ve Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’na saldırdıklarını ifade eden Mazlum NURLU, genel başkanından, sade üyesine kadar tüm CHP’lilerin kapı kapı dolaşarak neden Hayır denmesi gerektiğini anlattığını, bunu yaparken kimseyi kırmadan incitmeden tüm düşüncelere saygılı şekilde davrandığını belirtti.

Nurlu konuşmasında; Anayasa değişikliği ne getiriyor herkes bilsin ve ona göre kararını versin istiyoruz.

Getirilmek istenen bu düzende, halk bir kişiyi seçecek, o bir kişi her şeyi belirleyecektir.

Tüm yetkiler bir kişide toplanacak, Meclis işlevsiz hale gelecektir.

Halkın ve Milletvekillerinin seçtiği Meclis Başkanı artık Cumhurbaşkanı vekili olamayacak, Başkanın kendi atayacağı Meclis dışından birisi vekil olacak ve tüm bu yetkileri kullanabilecektir.

Bu günkü Cumhurbaşkanı Anayasa’mıza göre tarafsızdır ve ülkenin  birlik ve beraberliğini temsil etmektedir.

Fakat Başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanı bir siyasi partinin genel başkanı olacaktır.

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda siyasi parti genel başkanı olarak yüksek mahkeme üyelerinin neredeyse tamamını seçecektir.

Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile ülkeyi istediği gibi yönetecektir. Bunu yaparken kişi hak ve özgürlükleri hiçe sayılacaktır.

Milletvekili sayısı 600’den fazla olacaktır. Değişiklik paketinde Cumhurbaşkanı, seçildikten sonra bir veya daha fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabilir. Deniliyor. Hiçbir eğitim ve yaş şartı yok.

Meclis dışından atanacak ve sayısı belli olmayan Bakanlar ve Cumhurbaşkanı yardımcıları da Milletvekillerinin tüm özlük haklarına sahip olacağından bu sayı 650’yi belki de 700’ü bulacaktır.

Bu sistemdeki asıl sorun, Cumhurbaşkanı ile Meclis çoğunluğunun farklı partilerde olduğunda yaşanacaktır. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki turlu olduğu için Meclis çoğunluğunu alan partiye karşı tüm partiler birleşip muhalefetin adayı seçilebilir. İşte asıl o zaman davul birinde, tokmak başkasında olacaktır ki, bugüne yaşanmamış siyasi krizler yaşanacaktır.

18 seçilme yaşı bu paketin süsü, çürük elmayla yapılmış elma şekerinin üzerindeki şekerli kısım.

18 yaşa değil ama ömür boyu askerlikten muafiyete karşıyız.

20 milletvekili imzası ile bakanlar hakkında gensoru verme yetkisi kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı, Yardımcıları ve bakanların yargılanabilmesi için 400 Milletvekilinin oyuna ihtiyaç var

Güvenoyu kaldırıldı,

Sözlü soru kaldırıldı.

Anayasa’da Meclisin görevleri arasında sayılan Bakanlar kurulunu ve bakanları denetleme yetkisi kaldırıldı.

Anayasa Değişikliği Paketinde Cumhurbaşkanının Meclisi feshetme yetkisi yokmuş, sadece “seçimleri yenileme” yetkisi varmış.
O zaman, trafik polisinin de arabayı bağlama yetkisi yok,
trafikten men etme yetkisi var.

Birisi kanundaki teknik ifade diğeri halk arasındaki ifade şekli ikisi de aynı şey.

Yeni seçim yapıldığında, Meclis’teki herkesin Milletvekilliği biter ve tüm yasama işlemleri kanun tasarı ve teklifleri, önergeler hükümsüz olur. Bu fesih değildir de nedir?

 

CHP toplumda takdir gören bir propaganda dönemi geçiriyor. uzun yıllar CHP genel Başkanlığı yapan deneyimleri bilgisi ve tecrübesi ile kendisini kanıtlamış sayın Deniz Baykal, Yalova Mv. Sayın Muharrem ince, ve diğer parti önderlerimiz, milletvekillerimiz, örgütlerimiz, kadın ve gençlik kollarımız alanda çalışıyorlar.

Sadece CHP değil tek adam rejimine karşı çıkan, geleceğinden, demokrasiden, Cumhuriyetten yana olan herkes bütün engellemelere rağmen özveriyle çalışmalar yürütüyor.  Buradan kendilerine teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşları...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Manisa AFAD İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Personelleri sokağa çıkma kısıtla...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı     Toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini arttırmak am...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı     Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında bilinçlendirme faaliyetleri ve çeşitli...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zarar...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son 3 günde birçok ot ve atık yangınına müdahale etti. Bu tür yangınların topra...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Afet farkındalık Eğitimle...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Ma...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı    ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı    ...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor Çarıkballı’nın Su Sorunu ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Ku...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tutmuştur MHP’li AKÇAY: Zillet İtti...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tut...

Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çıktı Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çı...

Kanalın 200 Metrelik Kısmından 60 Kamyon Çöp Çıktı, Temizlik...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir 28 Şubat Emperyalist Bir ...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir Memur-Sen Manisa İl Tems...

PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz   Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya,  bölücü terör örgütü PKK tarafından Gara’da şehit edilen 13 vatan evladını saygı ile andı. Kaya, “Onlara ve ailelerine söz veriyoruz: PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz” dedi.  Bu saldırı ABD’nin emrinde, Türkiye’yi bölmek için binlerce cana kıyan, devletimizi yüz milyonlarca liralık zarara uğratan PKK’nın son çırpınışları olduğunu gördüklerini kaydeden Kaya, “2015 yılında hendek operasyonları olarak başlattığımız teröre karşı silahlı mücadelemiz, PKK’yı bitirme noktasına gelmiştir. Terör örgütü PKK’nın yurtiçinde ve yurtdışında; insan, mali ve lojistik kaynakları tükenme noktasına gelmiştir. İçişleri Bakanlığımızın açıklamış olduğu terör örgütüne katılım sayıları PKK’nın sonunun geldiğini en belirgin şekilde göstermektedir. Hendek operasyonları, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekâtı gibi operasyonlarla ordumuz hain terör örgütü PKK’ya etkili bir darbe vurmuştur. En son başlattığımız Gara operasyonu PKK için sonun başlangıcı durumundadır. Gara’nın jeopolitik konumu Kandil için çok önemli bir konumdadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üstün başarısıyla terör örgütünün kökünün kazınması sürecine girilmiştir. 13 vatan evladımızı şehit vermemiz bizleri derinden üzmüştür fakat hain terör örgütü şunu unutmasın: Bir ölür bin diriliriz. PKK’nın temizlenmesi ancak tüm alanlarda mücadele edilerek mümkün olacaktır. Türk Ordusunun PKK’yı ezmesi, PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması ile desteklenmelidir. Annelerin elinde çocuklarını alıp dağa kaçıran, belediyeler ile ülkemizin altına bombalar döşeyen terör partisi HDP’nin PKK ile olan bağlantısı su götürmez bir gerçektir. Buna rağmen HDP ile siyasi ortaklık kuranlar büyük bir gaflet içerisindedirler. HDP ile iktidar olma planları yapanlar ancak ve ancak ABD’de Türkiye’deki piyonlarından başka bir konuma gelemezler. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye, Onları dost olarak görüp iktidar olma matematikleri yapanlara, Terörist Selahattin Demirtaş’a özg PKK’yı ülkemizden temizle...

  PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz Manisa Şehit Aileler...

Salih Hızlı, ilk iadeyi ziyareti Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği’ne yaptı Salih Hızlı, ilk iadeyi z...

Salih Hızlı, ilk iadeyi ziyareti Manisa Hemşehri Kültürleri ...

HABERLERİ