Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

ÇERÇİ: ‘VATANDAŞIMI MAĞDUR ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK!’

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ:  ‘VATANDAŞIMI MAĞDUR ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK!’ Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, şehri köstebek yuvası haline getiren kazı çalışmalarına karşın Büyükşehir Belediyesi ve ilgili firmanın yaptığı açıklamalara sert çıktı. Başkan Çerçi açıklamaların elle tutulur bir yanı olmadığını savunarak, “Bir yerden izin almış olmanız, diğer kurumlardan izin almama hakkını size […]

29 Aralık 2016 - 17:29 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi. A+A-

ÇERÇİ:   ‘VATANDAŞIMI MAĞDUR ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK!’

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ: 

‘VATANDAŞIMI MAĞDUR ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK!’

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, şehri köstebek yuvası haline getiren kazı çalışmalarına karşın Büyükşehir Belediyesi ve ilgili firmanın yaptığı açıklamalara sert çıktı. Başkan Çerçi açıklamaların elle tutulur bir yanı olmadığını savunarak, “Bir yerden izin almış olmanız, diğer kurumlardan izin almama hakkını size vermez. Benim yollarımı bozmak istiyorsanız gelip izin alacaksınız” diye konuştu.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi özel bir televizyon programına katılarak gündemi değerlendirdi. Son günlerde ilçenin caddelerini köstebek yuvasına çeviren kazı çalışmalarına ilişkin Manisa Büyükşehir Belediyesi ile kazıları yapan firmanın açıklamalarına yanıt veren Başkan Çerçi, aylardır yaşanan sorun nedeniyle ilçe belediyesi olarak zor durumda kaldıklarını kaydetti. Belediye Başkanı Çerçi, “Aylardır bu sorunu yaşıyoruz. Bununla ilgili Ulaştırma Bakanlığı’nın yönetmeliği var. Firma Bakanlıktan izin alıyor. Ancak bu izin yeterli değil. Bizden de alacaklar. Biz izin vermeyeceğiz demiyoruz. Büyükşehir açıklama yaparak iznin Ulaştırma Bakanlığı’ndan alındığınıbelirtmiş. Bunu defalarca anlattım. Birileri anlamak istemiyor. Büyükşehir yetkililerine sesleniyorum. Bunu mahkemeye taşıyacağım. Geçmişe dönük tazminini talep edeceğim. Yolların bozulmasıyla ilgili kiralama bedeli, geçiş hakkı gibi tahsilatları almamız lazım. Şu an kamu malına zarar var. Bu kazıyla ilgili herhangi bir bedel bana ulaşmadığı için burada ciddi kamu zararı da oluşuyor” dedi. 

‘AÇIKLAMALARIN ELLE TUTULUR BİR YANI YOK!’

Yapılan açıklamaların elle tutulur bir yanı olmadığını aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, “Modern şehirlerden bahsediyorlar. Bu çalışmalar modern şehirlerde böyle yapılmaz. Kış günü okullar açık. Bunun planlamasının adam akıllı yapılması lazım. Dünyanın hangi modern şehrinde böyle bir kazı çalışması var. Açıklamaların elle tutulur bir tarafı yok. Bu çalışmalarda hemen firmaların asfaltla kapattığı yazılıyor. Fen işlerinden biraz anlayan insan bunu söylemez. Bir yolun yapılması için önce serpme malzemeyle kapatılması, belli sürelerle dolgu yapılması lazım. En az iki üç ay malzemenin çökmesini beklemek gerekir. Bu da yolların üç ay sonra Yunusemre Belediyesi tarafından yapılması demektir. Bir seferde yapılması için kazı izinlerini vermişler. Böyle olur mu? Sen kazıyorsun, on gün sonra öbürü kazıyor. Vatandaşların mağduriyetini gidermek için deniliyor. Vatandaş bundan daha fazla nasıl mağdur olabilir ki? Yönetmelikte açıkça geçiş hakkının reddedilebileceği söyleniyor. Bize zaten müracaat eden yok. Büyükşehir müracaat edene ilçe belediyesinden de izin alınması gerektiğini söylemeli. Ben bu mevsimde yollarımın kazılmasını reddediyorum. Bakanlık ve büyükşehir firmaya izin vermiş olabilir. Bu, firmaya bizden izin almama hakkı vermez. Bu adalet değil, hukuksuzluktur. Biz Temmuz ve Ağustos ayında büyükşehire bunu yazıyla bildirdik. Bir cevap bile vermediler. Böyle şehir yönetimi olabilir mi? Burası dağ başı mı? Büyükşehir tarafından muhatap alınmıyoruz. Bize gelen ihbarlarda bizim neden müsaade ettiğimiz soruluyor. Altyapıyla ilgili benim kazdığım hiçbir yer yok. Aksine vatandaş mağdur olmasın diye tamir etmeye çalışan biziz.” 

‘DOĞRU MEVSİMDE DOĞRU YÖNTEMLE YAPILSIN’

Firmanın konuya ilişkin yaptığı açıklamalara da yanıt veren Belediye Başkanı Çerçi, “Bugün gazetelerde firmanın açıklamaları var. Biz bir devlet kurumuyuz. Benim yollarımı bozuyorsan, bunun bedelini ödeyeceksin. Kazdıkları yeri yama yapıyorlar. Bir ay sonra yaptıkları yollar çökecek. Bunu yaşayacağız. Bu yolları kim yapacak. Ben hizmetin yapılmasına karşı değilim. Ama doğru mevsimde doğru yöntemle yapılsın. Benim para talep ettiğimi söylüyorlar. Edeceğim tabii ki. Ben şehrin hakkını hukukunu koruyorum. Ben size izin versem bile başınıza koordinatör koyacağım. On sokağı aynı anda kazıyorlar. Benim belediyemde bana ‘Sen kim oluyorsun’ diyebilir mi? Bu cesareti nereden alıyorlar. Bu ne küstahlıktır”dedi. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ TAMAMLANIYOR

Başkan Çerçi kentsel dönüşüm ofisinin tamamlanma aşamasına geldiğini, projede 3. aşamaya geçmeye hazırlandıklarını kaydetti. Yaz aylarında bölgede yıkım işlemlerine başlayacaklarını kaydeden Dr. Mehmet Çerçi, “Şu an çok hummalı bir çalışma var. Birçok engel çıkarmalarına rağmen, kentsel dönüşüm ofisimizi bitirdik. Vatandaşlarımızla görüşmeler yapacağız. Özel ekiplerimiz var. Ofisimizi vatandaşlarımızın ayağına götürdük. Bilgiler aktaracağız. Bir aksilik olmazsa Nisan ya da Mayıs ayı gibi planlar tamamlanmış olacak. Burada kent merkezi, kültür merkezi, kamu binaları gibi yerler yapacağız. Bir cazibe merkezi oluşturacağız. Şehrin meydanında bir gölet ve şelale düşünüyoruz. Vatandaşımız merak etmesin, yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Mayıs ayında planları bakanlığa sunmayı hedefliyoruz. Bakanlık planı onayladıktan sonra vatandaşımızla görüşeceğiz. Onların da rızalarıyla üçüncü aşama olan yıkma yapma işine başlayacağız” ifadelerini kullandı. 

2. ETAPTA SÜREÇ HIZLANIYOR

Belediye Başkanı Çerçi, Akgedik Toplu Konut Projesi’nde merakla beklenen 2. Etap çalışmalarına ilişkin de bilgi vererek, “Büyük işler yaptığımız için aksamalar olabiliyor. İkinci etap, birinci etaptan daha büyük bir proje. Bütün planlar TOKİ’den geliyor. Büyük ihtimalle yılbaşından sonraya kalacak. İkinci etabın da ihalesini bahar aylarında bitirdiğimizde iki etabın toplamı 2 bin 600 konut ediyor. Bu zamana kadar Manisa’da yapılan TOKİ konutlarının çok üstüne çıkmış oluyoruz. Her etap farklı yüklenici firmaya veriliyor. Bu da birinci ve ikinci etabın farklı olmasına sebebiyet veriyor. Sözleşmelerin eli kulağında. Birkaç gün içinde sözleşmelerimizi imzalamaya başlayacağız” diye konuştu. 

‘BU İŞLER DÜŞMANLIKLA OLMAZ’

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tavrına göndermede bulunan Başkan Çerçi, “Farklı partilerden olmamız bu şehre hizmet etmemize engel değil” derken sözlerini şöyle tamamladı: “Biz düşman değiliz. Devletimizle el ele verelim. Bu şehri geleceğe taşıyalım. İnsanlarımız bunu hak ediyor. Biz bir yerden tutalım. Büyükşehir de bir yerinden tutsun. Seçim zamanı geldiğinde, herkes heybesindekini döker. Vatandaş da tercihini yapar. Biz seçim çalışması yapmıyoruz. Bir daha aday olur muyuz bilemiyoruz. Biz bu şehre hizmet ediyoruz. Bunu beraber yapalım. Başbakan, genel başkan birbirlerine laf söyler. Ancak öte yandan parti milletvekilleri işbirliği içerisinde fikir alışverişinde bulunur. Bu işler böyle yürür. Haklı olduğunda eleştiriler yapılır. Biz de bunu yapıyoruz. Haklı olduğumuz konuda eleştiride bulunuyoruz. Bunu yaparken kızabiliriz. Tansiyonumuz da yükselebilir. Farklı üsluplarımız olabilir. Farklı vizyonlarımız olabilir. Böyle düşmanlıklarla olmaz. Böyle davranma lüksümüz yok. Bizler bu şehrin emanetçileriyiz.”

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Emekli Polis Memuru Hayatını Kaybetti Emekli Polis Memuru Hayatını Kaybetti

Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünden Emekli polis memuru Bülent Cumhur Gürol tedavi gördüğü hastanede...

Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli

Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli Memur-Sen Manisa İl Kadınlar Komisyonu Başkanı Gönül DOĞAN ÇİFTÇİOĞLU 28 Şubat...

Nar ihracatında 126 dolarla Türkiye’nin yeni rekoru kırıldı Nar ihracatında 126 dolarla Türkiye’nin ...

Nar ihracatında 126 dolarla Türkiye’nin yeni rekoru kırıldı Bereketin simgesi olan nar meyvesi, 2020 yılında ihracatta da bereketli bir...

İyi Parti’den KAYSÜ zaferi Su faturasında Kaysü ücreti alınmayacak  İyi Parti’den KAYSÜ zaferi Su fatu...

İyi Parti’den KAYSÜ zaferiSu faturasında Kaysü ücreti alınmayacak İyi Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, KAYSÜ davasıyla il...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Emekli Polis Memuru Hayatını Kaybetti Emekli Polis Memuru Hayat...

Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müd...

Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli Mağdurlar Görülmeli, Hakl...

Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli Memur-Sen Manisa&n...

Nar ihracatında 126 dolarla Türkiye’nin yeni rekoru kırıldı Nar ihracatında 126 dolar...

Nar ihracatında 126 dolarla Türkiye’nin yeni rekoru kırıldı ...

İyi Parti’den KAYSÜ zaferi Su faturasında Kaysü ücreti alınmayacak  İyi Parti’den KAYSÜ...

İyi Parti’den KAYSÜ zaferiSu faturasında Kaysü ücreti ...

SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ BADMİNTON TURNUVASI YAPILDI SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ BAD...

SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ BADMİNTON TURNUVASI YAPILDI Manisa Bad...

Kırkağaç’a Yeni ve Modern Düğün Salonu Kırkağaç’a Yeni ve ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelindeki çalışmalarını sü...

Manisa’da Toplu Ulaşıma zam yapıldı Manisa’da Toplu Ulaşıma z...

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih K...

Kula Tarihi Çarşısı’nın Cephe Sağlıklaştırma Projesi Başlıyor Kula Tarihi Çarşısı’...

Kula Tarihi Çarşısı’nın Cephe Sağlıklaştırma Projesi B...

Gerçeği Aratmayan Tatbikat Gerçeği Aratmayan Tatbika...

Gerçeği Aratmayan Tatbikat MASKİ Genel Müdürlüğü, Merkez Atı...

Akgül, “Sokakta lokma döken lokmacıyı özledik” Akgül, “Sokakta lokma dök...

Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, vatandaşlara...

HABERLERİ