Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI

ÖZGÜR ÖZEL DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARINI SORDU!  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel Demirci Belediyesindeki Yolsuzluk iddiasını TBMM taşıdı. CHP’li özel soru önergesi verdi. DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA   Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim. Özgür Özel Manisa Milletvekili 28 Temmuz tarihinde Saruhanlı Belediyesi’nde […]

13 Ağustos 2017 - 12:44 'de eklendi ve 13122 kez görüntülendi. A+A-

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI
ÖZGÜR ÖZEL DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARINI SORDU!
 CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel Demirci Belediyesindeki Yolsuzluk iddiasını TBMM taşıdı. CHP’li özel soru önergesi verdi.

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Özgür Özel

Manisa Milletvekili

28 Temmuz tarihinde Saruhanlı Belediyesi’nde 25’e yakın personelin usulsüzlük iddialarıyla geçirdiği soruşturmanın ardından, Demirci Belediyesi’yle ilgili de çeşitli iddialar ortaya çıkmıştır.  İddialara göre BİMER ve CİMER’e yapılan vatandaş şikayetleri ardından İçişleri Bakanlığı, Manisa Valiliği’ne yazı yazarak belediyeye muhakkik atanmasını ve soruşturma izni verilip verilmemesi konusunda bir yazı istemiştir. Konuya ilişkin Denetleme Kurulu’ndan 3 yetkilinin Belediyeye gelerek Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Tahsilat Birimi’ndeki bazı çalışanlara belediyenin firmalara yaptığı ödemelere ilişkin sorular sordukları öne sürülmüştür.

Öte yandan Demirci Belediyesi’nin sponsor olduğu ve 18-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Mezuniyet Şenlikleri ile ilgili yapılan ödemelerin şaibeli olduğu iddiaları kamuoyunda ciddi bir rahatsızlık oluşturmuştur. İddialara göre AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı’nın sahibi olduğu Ulus Fuarcılık Organizasyon firmasına şenliklerde 90 bin TL ödeme yapılmıştır. Bunun yanı sıra etkinlik afişlerinde Ulus Fuarcılık Organizasyon, Cangür Organizasyon ve Pegasus firmaları da görülmektedir ve haliyle ödenen meblağın 100 bin TL’yi aştığı ortadadır. Böyle bir organizasyon için neden ihaleye çıkılmadığı, iddialar doğruysa bu ödemelerin hangi kalemden, kimlere yapıldığı da şaibe konusu olmuştur.

 

Bu bağlamda;

 1. BİMER ve CİMER’e Demirci Belediyesi hakkında gönderilen şikayetlerin kapsamı nedir?

 

 1. İddialarda belirtildiği üzere İçişleri Bakanlığı’ndan Demirci Belediyesi’ne yönelik bir soruşturma açılması istemi yapıldığı ve muhakkik atandığı iddiaları doğru mudur? İddialar doğruysa muhakkik kimdir ve soruşturma kimler tarafından yürütülecektir?

 

 1. Usulsüzlük iddialarının olduğu etkinlikler ve ödemeler nelerdir?

 

 1. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet töreni için Demirci Belediyesi sponsorluğunda 18-24 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ‘Mezuniyet Şenliği’ etkinliklerinin ödemelerinin AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı’nın fuarcılık firmasına yapıldığı doğru mudur?

 

 1. Bu kapsamda, AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı’na Demirci Belediyesi tarafından 90 bin TL’lik bir ödeme yapıldığı ve faturaların Vergi Dairesi’ne ibraz edilmediği doğru mudur?

 

 1. Mezuniyet Şenlikleri afişlerinde Ulus Fuarcılık Organizasyon, Cangür Organizasyon ve Pegasus firmalarının logoları açıkça bellidir. Öte yandan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı’na şenlikler kapsamında plaket vermiştir. Eğer 90 bin TL’lik ödeme yapıldığı doğruysa, bu ödeme hangi kapsamda yapılmıştır? Bu kadar büyük bir rakam için neden ihale yoluna başvurulmamıştır?

 

 1. Diğer şirketlere ödenen meblağ ve ödemenin kapsamı nedir?

 

 1. Mezuniyet Şenlikleri etkinlikleri için yalnızca, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı’nın firmasının da içerisinde bulunduğu 3 aynı firmadan teklif alındığı, her bir etkinlik için en az 3 farklı firmadan teklif alınması gerekirken, aynı 3 firmanın farklı etkinliklere teklif vererek, birbirlerini kolladığı ve işlerin 3 aynı şirkete verildiği iddiası doğru mudur?

 

 1. İddiaların konuşulmaya başlanmasıyla birlikte yapılan ödemelerin faturalarının yok edildiği iddiaları doğru mudur? Eğer iddialar doğruysa bununla ilgili Belediye Başkanı Selami Selçuk ve hesap işleriyle ilgilenen personeller hakkında bir inceleme başlatılacak mıdır?

 

 1. Demirci Belediyesi tarafından bahsedilen firmalara ödeme yapıldıysa faturalar nerededir?

 

 1. Demirci Belediyesi tarafından Mayıs ve Haziran ayları içerisinde yapılan akaryakıt ödemelerinin astronomik rakamlar olduğu iddiaları doğru mudur? Demirci Belediyesi Mayıs-Haziran 2017 akaryakıt ödemeleri aylara göre ne kadardır?

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Manisa tarımı ve çiftçilerin sorun konuşuldu Manisa tarımı ve çiftçilerin sorun konuş...

Çiftçilerin Sorunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir...

MANİSA’DA MAHALLENİN 2 ASIRLIK SU DEĞİRMENİ ZAMANA DİRENİYOR MANİSA’DA MAHALLENİN 2 ASIRLIK SU ...

MAHALLENİN 2 ASIRLIK SU DEĞİRMENİ ZAMANA DİRENİYOR Su değirmenleri, gelişen teknoloji nedeniyle son yıllarda pek kullanılmasa da halen ...

MANİSA’DA BİR MAHALLE VE BİR APARTMAN KARANTİNAYA ALINDI MANİSA’DA BİR MAHALLE VE BİR APARTMAN KA...

MANİSA’DA BİR MAHALLE VE BİR APARTMAN KARANTİNAYA ALINDI Manisa’nın Demirci ilçesinde bir mahalle ve bir apartman karantinaya alındı.&n...

KORONA’YA KARŞI MUHTARIN İLGİNÇ ÇÖZÜMÜ Manisa’nın Demirci  ilçesi Kılavuzlar kahve mahallesi Korona salgını nedeniyle 1 karantina ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
30 Gün Koruyan Maske Üretildi 30 Gün Koruyan Maske Üret...

30 Gün Koruyan Maske Üretildi Türkiye’de ilk defe 30 gün kor...

Manisalılar Nipet Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyor Manisalılar Nipet Akaryak...

Manisalılar Nipet Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyor Manisa...

Yunusemre Halk Eğitim Merkezin de Yüz Yüze Eğitim Sevinci Yunusemre Halk Eğitim Mer...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş Yunusem...

MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI...

Manisa’nın Akhisar ilçesi Efendi Mahallesi 270 Sokak 219/5 t...

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN ARANIYORDU. MANİSA’DA YAKALANDI KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN A...

Manisa valiliğinden yapılan açıklamada söyle denildi; “12.01...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi Ak Partili vekiller yeni ...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi AK Parti ...

Manisa Volkswagen’i kaybetti Manisa Volkswagen’i...

Manisa Volkswagen’i kaybetti CHP Manisa İl Başkanı Sem...

Manisa’da Nipet Akaryakıt İstasyonuna Yoğun ilgi Manisa’da Nipet Akaryakıt...

Manisa’da Nipet Akaryakıt İstasyonuna Yoğun ilgi Manisa’nın ...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşti Yunusemre İlçe Milli Eğit...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşt...

MANİSA İÇİN METEOROLOJİK UYARI MANİSA İÇİN METEOROLOJİK ...

METEOROLOJİK UYARI Manisa’nın Batısında Beklenen Gök Gürültü...

HABERLERİ