Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

Dosta Zeytin Dalı, Düşmana Yumruk Harekatı!

Muzaffer  Yurttaş Yazdı Dosta Zeytin Dalı, Düşmana Yumruk Harekatı! Zeytin Dalı Hareketi’ni Türk Silahlı Kuvvetleri ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) ile birlikte yürütüyor. Bu hareket konusunda ülkemiz içindeki meşruiyet en üst noktada bulunuyor. Milletimizin duası, devletimizin tüm birimlerinin ortak kararlılığı ile harika bir süreç yönetiliyor. Zeytin Dalı Harekatı! Çok zekice verilmiş bir isim. Dost ve müttefikler […]

27 Ocak 2018 - 9:27 'de eklendi ve 4248 kez görüntülendi. A+A-

Dosta Zeytin Dalı, Düşmana Yumruk Harekatı!

Muzaffer  Yurttaş Yazdı

Dosta Zeytin Dalı, Düşmana Yumruk Harekatı!

Zeytin Dalı Hareketi’ni Türk Silahlı Kuvvetleri ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) ile birlikte yürütüyor. Bu hareket konusunda ülkemiz içindeki meşruiyet en üst noktada bulunuyor. Milletimizin duası, devletimizin tüm birimlerinin ortak kararlılığı ile harika bir süreç yönetiliyor.

Zeytin Dalı Harekatı! Çok zekice verilmiş bir isim. Dost ve müttefikler için zeytin dalı, düşmanlar ve terör örgütleri için bir temizlik operasyonu. Başarılı bir diplomasi silsilesi birbirini izledi. Rusya, Suriye yönetimi, İran süreç konusunda bilgilendirildi. Rusya askerlerini başka bölgeye kaydırdı, hava yolunu açtı. Türkiye tüm dünyaya “Bu harekat meşrudur, uluslararası hukuka uygun yapılmaktadır” konusunu en mükemmel şekilde ifade etmiştir.

Bu hareket Kürtlere yönelik bir harekat değildir. Afrin bir Kürt kenti değildir. Türkmen, Arap ve Kürtlerin bulunduğu bir yer iken PYD tarafından işgal edilmiştir. Bu operasyon sonrası amaç Afrin’i işgalden kurtarmak ve gerçek sahiplerine teslim etmektir. Bu hareket sivillere yönelik bir hareket değildir. PYD terör örgütü, yapılan operasyonu sivillere yönelik bir hareket imajı vermek için örgüt üyelerine etek giyerek sivillerin arasına girmeleri konusunda talimat vermiştir. Türk ordusu sivilleri vurmak için değil, sivilleri, kadın ve çocukları özgürleştirmek, onları korumak için eğitilmiştir. Sivil halkı vuran PKK ve onun uzantısı olan PYD’dir.

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonunun Sonuçları:
1)Ülkemiz için tehlike arzeden Hatay ve Kilis gibi İllerimize sık sık yapılan saldırıların kaynağı kökünden çözülmüş olacak.

2)Harekatta kullanılan silah ve araç gereçlerin % 70 inin yerli ve milli olması önemlidir. Bu silah ve araçları arazide test etme imkanımız oldu. Artık bundan sonra Türkiye silah üreten ülkeler için bir pazar olmaktan çıkacak ve silah satan bir ülke konumuna gelmiş olacak.

3)Sınırımızda bir terör devletinin kurulması için çalışanlar bunun mümkün olmadığını görecekler. Terör devletinin batı yakası tamamen ortadan kalkmış olacak. Fırat Kalkanı ile iki kanadın birbirine bağlanması engellenmişti.

4)Bu operasyonun başarılı olmasının ardından bölgede bulunan PKK güdümü dışında bulunan Kürt ve Arap aşiretler güçlü olan Türkiye’den yana tavır alacaklar, bölgedeki aşiretlerin terör örgütüne karşı motivasyonları güçlenmiş olacak.

5)Ülkemiz için büyük tehlike arz eden PKK – PYD ve DAEŞ gibi örgütlerle mücadelenin sadece ülke içinde yapılan operasyonlarla başarılı olamayacağı açıktır. Bu örgütlerin kaynağı ve desteğini aldığı sınır ötesi terör kaynaklarının kurutulması ile terörle mücadelede başarı gün geçtikçe daha da artacaktır.

6)Fırat Kalkanı Harekatı ile güvenli bölge haline getirilen Cerablus El Azez gibi bölgelere Türkiye’de bulunan mültecilerden 100 bin kişi geri dönmüştür. Afrin bölgesinin de güvenli bölge yapılarak ÖSO eline geçmesi ile ülkemizden pek çok mülteci güvenli bölgeye doğru geri ülkelerine dönüşü gerçekleşecek ve halkın kendi ülkesine dönüşü ile yerel güçler daha da etkin hale gelmiş olacak.

Bu aşamadan sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak;

1)Afrin teröristlerden tamamen temizlenene kadar operasyon devam edecektir. Başlanılan operasyon tamamlanacaktır.

2)Terör örgütü artık eski gücüne asla ulaşamayacak, tekrar toparlanması imkansız hale gelecektir.

3)Türkiye ile Amerika arasındaki güven bunalımı çok zor aşılacaktır. Terör örgütüne desteği kesmediği müddetçe Türkiye Amerika’yı dost ve müttefik olarak görmeyecektir.

4)Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan, İdlib’e Güvenli Bölge oluşturmak için güvenlik gücü gönderen Türkiye’nin Afrin Operasyonu burayla sınırlı kalmayacak Münbiç ve diğer bölgelerle devam edecektir.

5)Ülkemizde bulunan Suriyeli mültecilerden 100 bini Fırat Kalkanı ile sağlanan güvenlik bölgesine geri dönmüş, Afrin Operasyonu sonrası mültecilerin ülkelerine geri dönüşü hızlanacaktır.

6)Türkiye Ortadoğu ve yakın bölgemizde oyun kurucular arasındaki yerini sağlamlaştırmış olacak ve her konuda dikkate alınacaktır.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yunusemre Halk Eğitim Merkezin de Yüz Yüze Eğitim Sevinci Yunusemre Halk Eğitim Merkezin de Yüz Yü...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş Yunusemre Halk Eğitim Merkezini Ziyaret etti. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Y...

MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI

Manisa’nın Akhisar ilçesi Efendi Mahallesi 270 Sokak 219/5 te meydana gelen yangın bir kişinin canını aldı. Akhisar´da Efendi Mahallesi...

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN ARANIYORDU. MANİSA’DA YAKALANDI KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN ARANIYORDU. MANİ...

Manisa valiliğinden yapılan açıklamada söyle denildi; “12.01.2021 günü saat:11.30 sıralarında hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi Ak Partili vekiller yeni parti binaların...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi AK Parti Şehzadeler ve Yunusemre ilçe başkanlığı yeni parti binalarında hizmet verme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yunusemre Halk Eğitim Merkezin de Yüz Yüze Eğitim Sevinci Yunusemre Halk Eğitim Mer...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş Yunusem...

MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI MANİSA’DA YANGIN CAN ALDI...

Manisa’nın Akhisar ilçesi Efendi Mahallesi 270 Sokak 219/5 t...

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN ARANIYORDU. MANİSA’DA YAKALANDI KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN A...

Manisa valiliğinden yapılan açıklamada söyle denildi; “12.01...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi Ak Partili vekiller yeni ...

Ak Partili vekiller yeni parti binalarını inceledi AK Parti ...

Manisa Volkswagen’i kaybetti Manisa Volkswagen’i...

Manisa Volkswagen’i kaybetti CHP Manisa İl Başkanı Sem...

Manisa’da Nipet Akaryakıt İstasyonuna Yoğun ilgi Manisa’da Nipet Akaryakıt...

Manisa’da Nipet Akaryakıt İstasyonuna Yoğun ilgi Manisa’nın ...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşti Yunusemre İlçe Milli Eğit...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşt...

MANİSA İÇİN METEOROLOJİK UYARI MANİSA İÇİN METEOROLOJİK ...

METEOROLOJİK UYARI Manisa’nın Batısında Beklenen Gök Gürültü...

Manisa Büyükşehir Belediyespor-72 Kocaeli BŞB Kağıtspor-75 Manisa Büyükşehir Belediy...

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımımız, Türkiye ...

İnşaat Satışları Mart ve Eylül Aylarında Yoğunlaşıyor İnşaat Satışları Mart ve ...

AKSAN İnşaat Taahhüt Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Taşkan,...

HABERLERİ