Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz 7 Nisan Dünya Sağlık gününü kutladı ve Manisa’daki sağlık hizmetlerine değindi. Korkmaz şu ifadelere yer verdi. Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar […]

06 Nisan 2017 - 18:31 'de eklendi ve 875 kez görüntülendi. A+A-

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz 7 Nisan Dünya Sağlık gününü kutladı ve Manisa’daki sağlık hizmetlerine değindi.

Korkmaz şu ifadelere yer verdi.

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur.

Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak bireysel ve toplumsal sağlık için Manisa’da var gücümüzle çalışmaktayız. Ülkemizde son 15 yıllık dönemde sağlık üzerine çok önemli değişimler ve gelişmeler yaşadık. Bu gelişmeleri Manisa olarak da yakından hissediyor Sağlık Bakanlığımızın Sağlıkta Dönüşüm Projesiyle başlatılan atılımları ikinci fazda Manisa’da uygulamak için gayret gösteriyoruz dedi.

Manisa Sağlığında İlkler Dönemini Yaşattık

Manisa ilimizin sağlığı için son 2 yılda çok önemli gelişmelere sayın vekillerimizin ve bakanlığımızın destekleriyle imza atmış bulunmaktayız. Örneğin Manisamıza kazandırdığımız Anjiyo Merkezi kamu hastanelerinde bir ilktir. Merkezefendi Devlet Hastanemizde kurduğumuz bu merkez neticesinde hastalarımızı özel kuruluşlara veya civar illere sevk etmek durumunda kalmıyoruz.

Manisa Kamu Hastaneleri içerisinde ilk kez 6 yataklı Çocuk Yoğun Bakım birimi açarak halkımızın hizmetine sunduk.

2016 yılı bakanlık planında olmamasına rağmen Merkezefendi Devlet Hastanemizde Yanık Ünitesini açtık. Bu ünitemiz de Manisa’da ilk kez açıldı ve sanayi bölgesi olan ilimizde meydana gelen iş kazaları ve yanık vakalarında eksikliği hep hissedilmekteydi. Yanık oluşan hastalarımız genellikle İzmir’e sevk ediliyordu. Yanık Ünitemize 2016 yılında 504 müracaat yapıldı ve bu hastalarımızdan 79’unu ünitemizde yatırarak tedavi ettik. Hastalarımız, özellikle organize sanayi işçilerimiz bu uygulamamızdan gerçekten çok memnun olduklarını her fırsatta dile getirdiler.

Felçli hastalarımız için yakın zamanda Turgutlu Devlet Hastanemize yine Manisa’da ilk olan Robotik Yürüme Merkezi açtık.

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak evinde son dönemlerini yaşayan hastalarını dahi yalnız bırakmayıp Palyatif Bakım Hizmetleri dediğimiz üniteleri kurdurarak hastaların son günlerinde çeşitli iş ve uğraşı terapileriyle günlerine yaşam kattık. Manisa ilimizde ilk kez 2014 yılında sadece 8 yatakla Akhisar Devlet Hastanemizde kurulan bu hizmeti kısa zamanda genişleterek Turgutlu, Manisa Devlet, Demirci ve Alaşehir Hastanelerimizde de açarak 50 yatağa çıkardık.  2015 yılında 505 hastamıza hizmet verirken 2016 yılı içerisinde bu sayımızı 848 hastaya çıkardık. 2017 yılı içerisinde Soma, Kırkağaç, Selendi, Kula, Saruhanlı, Gördes ilçe hastanelerimize de Palyatif Bakım açmak hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.

Bunun yanında Yoğun Bakım Hizmetlerimiz, Evde Sağlık Hizmetleri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri, Diyabet Okullarımız, Gebe Bilgilendirme Sınıflarımız, Anne Dostu Hastanelerimiz ve özellikli sağlık hizmetlerimiz gibi Manisamız için geliştirdiğimiz birçok sağlık hizmeti bulunmaktadır.

Hizmet Kapasitemizi Arttırdık

2014 yılında Manisa Kamu Hastanelerine bağlı sağlık tesislerinde 140 erişkin yoğun bakım yatak kapasitemiz mevcutken 2017 yılı itibariyle bu rakamı erişkin ve yenidoğan olmak üzere toplamda 226 yatak kapasitesine çıkarabilmeyi başardık.

Manisa Kamu Hastanelerinde 2014 yılında yaklaşık 9 Milyon TL’ye 1.164 cihaz, 2015 yılında 1.380 cihaz, 2016 yılında ise yaklaşık 13 Milyon TL’ye 1.766 tıbbi cihazı hastanelerimize kazandırdık.

Sağlık hizmetlerimizden, cihazlarımıza, binalarımızdan yeni ünite ve ilk kez başlanan hizmetlerimize kadar birçok yeniliği Manisamıza ve Manisa halkımıza sunmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Kamu hastanelerinin gerek Manisa’da gerekse de ülke genelinde büyük aşamalar kaydedip gelmiş olduğu bugünkü seviyeleri en başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin eseri ve 2002 yılından bu yana ciddi gayretleri, özverili çalışmaları olan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın olduğunu vurgulamak isterim.

Halkımıza, devletimize, hastanelerimize hizmet etmek için geldiğimiz bu görevde bize güvenip destek olan bütün vekillerimize, Sağlık Bakanlığımıza ve bizimle birlikte gayret gösteren tüm çalışanlarımıza bütün bu gelişmelerdeki destek ve katkıları için teşekkür eder 7 Nisan Dünya Sağlık Gününde ülkemize ve Manisamıza sağlık dolu günler dilerim.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok De...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak   Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Vali Yaşar Kar...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalı...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yer alan 2014 mezarlığın bakım ve temizlik çalış...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşları...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Manisa AFAD İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Personelleri sokağa çıkma kısıtla...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı     Toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini arttırmak am...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak Manisa Üzümü Dünya Pazarı...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak   ...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Büyükşehir’den Mezarlıkla...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Manisa Büyükşehi...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Afet farkındalık Eğitimle...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Ma...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı    ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı    ...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor Çarıkballı’nın Su Sorunu ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Ku...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tutmuştur MHP’li AKÇAY: Zillet İtti...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tut...

Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çıktı Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çı...

Kanalın 200 Metrelik Kısmından 60 Kamyon Çöp Çıktı, Temizlik...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir 28 Şubat Emperyalist Bir ...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir Memur-Sen Manisa İl Tems...

HABERLERİ