Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

MAGİAD’DA ÖMER GERİTER DÖNEMİ

MAGİAD’DA ÖMER GERİTER DÖNEMİ Manisa Genç İş Adamları Derneği Olağanüstü Genel Kurulu üyelerin katılımıyla Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleşti. 3 Dönemdir başkanlığı yürüten İsmail Ömer Özkara, görevini Ömer Geriter’e devretti.   1991 yılında kurulan Manisa Genç İşadamları Derneği, 13. Dönem Olağanüstü Genel Kurulu ile Yönetim Kurulu Başkanı’nı  ve yeni yönetimini belirledi. […]

20 Aralık 2016 - 12:19 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi. A+A-

MAGİAD’DA ÖMER GERİTER DÖNEMİ

MAGİAD’DA ÖMER GERİTER DÖNEMİ

Manisa Genç İş Adamları Derneği Olağanüstü Genel Kurulu üyelerin katılımıyla Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleşti. 3 Dönemdir başkanlığı yürüten İsmail Ömer Özkara, görevini Ömer Geriter’e devretti.

 

1991 yılında kurulan Manisa Genç İşadamları Derneği, 13. Dönem Olağanüstü Genel Kurulu ile Yönetim Kurulu Başkanı’nı  ve yeni yönetimini belirledi. Tek liste ile yapılan seçimde MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ömer Geriter getirildi. Kurulun açılması ile divan heyeti başkanlığına İdris Şendil, divan katipliğine Hüsnü Arslan, divan yazmanlığına ise Levent Akçalı getirildi. Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okundu. İsmail Ömer Özkara’nın 12. döneme ait faaliyet raporlarını ve MAGİAD saymanı Av. Yusuf Özkan’ın mali raporlarını okuması, ardından sunulan önergedeki tüzük tadilatları kabulü ve organ seçimlerinin yapılması ile derneğin yeni yönetim kadrosu oluşmuş oldu.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen kongreye AK Parti Manisa Milletvekili MYKY Üyesi Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, siyasi parti ve bir çok oda dernek temsilcisi ve MAGİAD üyeleri katıldı.

 

ÖZKARA’DAN ANLAMLI VEDA

10.11. ve 12. dönem MAGİAD Başkanlığı sürdüren İsmail Ömer Özkara yaptığı veda konuşmasında şunları kaydetti: “Manisa Genç İşadamları olarak gerek Manisa’da gerek Türkiye’de üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirdik. Kurmuş olduğumuz öğrenci temsilciliklerimiz ile gerçekleştirdiğimiz ‘Dünya Devleri Manisa’da buluşuyor’ etkinlikleri mesir şenliklerinden sonraki en büyük organizasyon arasında yer alıyor. Böylesi Manisa’ya hizmet sevdası ile yanıp tutuşan bir derneğin çatısı altında yer almaktan, burada böylesi güzel insanlarla birlikte bir arada bulunmaktan duyduğumuz mutluluk paha biçilemez. 3 dönemdir yürüttüğüm MAGİAD yönetim kurulu başkanlığı görevimi, en iyi şekilde yapacağından hiç şüphem olmadığını bildiğim, 8 yıldır bizimle birlikte bu bayrak altında hizmet eden ve ayrıca başkan vekilliği görevini yürüten Ömer Geriter’e çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.”

 

BAŞKAN GERİTER’DEN ÇEYREK ASIRLIK TEŞEKKÜR

MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter, kürsüye çıkarak yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “25 Yıl, Çeyrek asır önce değerli büyüğümüz Erdinç Yumrukaya önderliğinde, o zamanın genç işadamları olan ve bugün Manisa’nın her kesiminin saygı duyduğu isimler tarafından kurulan Magiad’ın kurucu başkanı Erdinç Yumrukaya başta olmak üzere Hasim Ağar, Şaban Örenay, Rahim Renan Çapra, Bahri Kurtoğlu, İdris Şendil, Salih Fulcun ve İsmail Ömer Özakara’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tam da bu noktada, Magiad’a katkı sağlamış, derneğimizi çeyrek asrı aşkın zamandır omuzlamış, yetkili kurullarda görev almış, özel hayatını hiçe sayarak derneğimiz için geceli gündüzlü çalışmış fedakar dernek yöneticilerimizi ve büyüklerimizi saygıyla selamlamak istiyorum. Bu süre boyunca derneğimizin etkinliklerine katılan, kurul ve komisyonlarda görev alan, üreten, paylaşan, katkı sağlayan tüm üyelerimize ve Magiad öğrenci temsilciliğine Teşekür Ediyorum.”

 

“MAGİAD BİR MEKTEP”

Başkan Ömer Geriter konuşmasını şu şekilde devam ettirdi; “Manisa Genç İşadamları Derneği bir okuldur. Magiad bir çok Manisalı Genç İşadamını, Ticarete ve Siyasete hazırlayan Bir Mektep, Magiad Manisa’nın ticari anlamda dışa açılan penceresi konumundadır, Bunu ben değil, bugün önemli görevlerde bulunan siyasiler, bürokratlar, ticarete yön veren duayenler söylüyor.”

 

“CİDDİ TEMELLERİ VE BAĞLANTILARI OLAN BİR DERNEK”

Başkan Geriter, MAGİAD’ın sadece Manisa’nın değil Türkiye’nin derneği olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle sürdürdü; “Magiad’ı Manisa’daki diğer derneklerden farklı kılan unsurlardan biri, Magiad’ın sadece Manisa’nın bir derneği değil, Türkiye’ye mâl olmuş bir dernek olmasıdır. Sizlerinde bildiğiniz gibi bölgemizde Ege Genç İşadamları Federasyonu’na bağlı, Ülke genelinde Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’na bağlı ciddi temelleri ve bağlantıları olan bir dernek konumundayız. Bu bize diğer illerle köprü vazifesi kurma şansı verirken, Türkiye’nin nabzını tutma olanağı sağlıyor. Magiad 25 yıllık geçmişinde Çekişmenin, Kavganın, İhtirasın, Kıskançlığın, Fitne’nin uğramadığı bir dernek olmayı başarmıştır. Çünkü bugüne kadar ki tüm Genele Kurullarımız derneğimizin niteliğine yakışır, geleneklerimizden güç alan demokratik teamüllere uygun olarak Cereyan etti. Magiad’da yarış var, bu yarış bayrak yarışı. Bugün bu bayrağı devralma görevi bize nasip oldu.

 

“SPOR VARSA SPOR, SİYASET VARSA SİYASET”
Geriter sözlerini şöyle tamamladı; “Yeni dönemde bizler Manisa’nın olduğu her yerde olacağız. Manisa’da Siyaset varsa Siyasetin tam kalbinde, Spor varsa Sporun, Ekonomi varsa Ekonominin, kısacası Manisa’nın adının geçtiği her yerde Magiad’ı laik olduğu şekilde temsil ederek, görüş bildirecek, her türlü hizmetin arkasında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerde bilirsiniz ki Manisa eski Manisa değil, 25 yıl önceki Manisa’nın yerine en iyi yatırım yapılabilir şehir ünvanını alan Manisa ile karşı karşıyayız. Manisa artık Büyükşehir, bizim en önemli ve öncelikli görüşümüz Manisalı Genç İşadamlarını cesaretlendirmek ve onlara her konuda destek çıkmaktır.”

 

BAŞKAN ÇELİK;”ÖMERLERDEN ZARAR GELMEZ”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik MAGİAD’ın yeni yönetimine başarılar dileyerek şunları kaydetti; ” Öncelikle MAGİAD Manisa’ya gerçek anlamda hizmet eden bir derneğimizdir. Bizler belediye olarak kendileriyle ortak çalışmalar yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Şehrimizin sorunlarına kafa yoran, önem veren ve gençlerimizin bir okul gibi yetişmesine katkı sağlayan bir derneğimizdir. Ben bugüne kadar bu dernekte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir Ömer, diğer bir Ömer’e bayrağı devretti. Ben Ömerlerden zarar gelmez diyorum. Yeni başkan Ömer Geriter’e bu yolda başarılar diliyorum.”

 

BAYBATUR;” MAGİAD’I HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

AK Parti Manisa Milletvekili MYKY Üyesi Murat Baybatur MAGİAD’ın bir okul olduğunu vurgulayarak” MAGİAD  hem siyaset alanında, hem ticaret alanında aktif bir rol üstleniyor. Burası bir okuldur. Bu dernekten çıkan bir çok önemli isim Manisa siyasetine, Manisa ticaretine katkılar sağlamıştır. MAGİAD geçmiş dönemde olduğu gibi önümüzdeki günlerde de bir çok önemli projelere imza atacağına inancım tamdır. Bizler üzerimize ne görev düşüyorsa seve seve yapmaya hazırız. Bu dernekte her siyasi görüşten arkadaşlarımız bulunuyor. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda derneği politize etmeden bir duruş sergilemişlerdir. Kendilerine ben bir kez daha teşekkür ediyor. Yeni yönetim kurulu başkanı seçilen Ömer Geriter kardeşime de çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.”

 

Manisa Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Listesi şu şekilde;
YÖNETİM KURULU
1- Ömer Geriter

2 – Yusuf Özkan

3 -Emrah Kıvrak

4 – İsmail Güleryüz

5 – Mehmet Ali Yüce

6 – Mert Eyigül

7 – Halil Ağırbaşlı

8 – Ömer Faruk Polat

9 – Onur Örenay

10- Nihat Kaçire

11- Halil Erbil

12-Serdar Topbaş

13- Kürşat Çetin

14- Kerim Genellioğlu

15- Rıza Çetiner
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU
1-    Levent Akçalı
2-    Kemal Ünal
3-    Kıvanç Kurt Aslanoğlu
4-    Halil Avcılar
5-    Tufan Palabıyık
6-    Tevfik yayman
7-    Gökay Budak

DENETLEME KURULU
1-    Jülide Kıyak
2-    Danyel Hamitoğlu
3-    Semra Kaplan

HAYSİYET DİVANI
1-    İsmail Ömer Özkara
2-    Salih Fulcun
3-    İdris Şendil
4-    Bahri Kurtoğlu
5-    Rahim Renan Çapra

FEDERASYON DELEGELERİ
1-    Ömer Geriter
2-    Yusuf Özkan
3-    Emrah Kıvrak
4-    İsmail Güleryüz
5-    Mehmet Ali Yüce
6-    Mert Eyigül
7-    Halil Ağırbaşlı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MANİSA’DA DEPREM MANİSA’DA DEPREM

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında Ege Denizinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Manisa merkez ve ilçelerinde de his...

MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ

MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ Ahmetli ilçesi Karaköy Mahallesinde 20.01.2021 günü “Kaçak Alkol Ürerimi ve Tüketimi Olayı” olduğu öğreni...

MANİSA’DA TRAFİK KAZASINDA 1 POLİS MEMURU YARALANDI MANİSA’DA TRAFİK KAZASINDA 1 POLİS MEMUR...

20.01.2021 günü Saat: 00:11 sıralarında Şehitler Mahallesi 716 Sokak üzerinde bulunan Tekel Bayisi için yapılan yangın ihbarı üzerine; ...

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’NDEN YENİ MÜREKKEP SERİSİ TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’NDEN YENİ MÜREK...

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’NDEN YENİ MÜREKKEP SERİSİ Mürekkep, pigment, reçine ve metal ambalaj sistemlerinde dünyanın en büyük üç üretic...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
MANİSA’DA DEPREM MANİSA’DA DEPREM

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında Ege Denizinde 4.7 bü...

MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRE...

MANİSA’DA KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ Ahmetli ilçesi Karaköy Mahalle...

MANİSA’DA TRAFİK KAZASINDA 1 POLİS MEMURU YARALANDI MANİSA’DA TRAFİK KAZASIND...

20.01.2021 günü Saat: 00:11 sıralarında Şehitler Mahallesi 7...

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’NDEN YENİ MÜREKKEP SERİSİ TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’...

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ’NDEN YENİ MÜREKKEP SERİSİ Mürekkep,...

GENÇ FENERBAHÇELİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATTI GENÇ FENERBAHÇELİLER İHTİ...

GENÇ FENERBAHÇELİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATTI Genç Fene...

Kavakyeri Beyaza Büründü Kavakyeri Beyaza Büründü...

Kavakyeri Beyaza Büründü Köprübaşı Kavakyeri Mahallesinde Yı...

Şehzadeler İlkokulunda “Firça senden boya bizden” projesi başladı Şehzadeler İlkokulunda &#...

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Şehzadeler İlkokulunda “Fi...

30 Gün Koruyan Maske Üretildi 30 Gün Koruyan Maske Üret...

30 Gün Koruyan Maske Üretildi Türkiye’de ilk defe 30 gün kor...

Manisalılar Nipet Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyor Manisalılar Nipet Akaryak...

Manisalılar Nipet Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyor Manisa...

Yunusemre Halk Eğitim Merkezin de Yüz Yüze Eğitim Sevinci Yunusemre Halk Eğitim Mer...

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş Yunusem...

HABERLERİ