Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

ÖDEMELER BAŞLADI!…:

ÖDEMELER BAŞLADI!…: Vergilerin ödeme zamanlarının tam listesi Vergilerden bu ay Motorlu Taşıtlar Vergisi zamanı. Yapılan düzenlemeye göre en düşük miktar 68 en yüksek miktar 23 bin 586 lira olarak hesaplandı. MTV, bu ayın sonuna kadar ödenecek. İşte vergiler ve ödeme zamanları Motorlu Taşıtlar Vergisi: Her yıl belirlenen taşıt vergisi Ocak ve Temmuz aylarında belirlenen bankalara ödenir. Yapılan düzenleme […]

03 Ocak 2017 - 19:28 'de eklendi ve 949 kez görüntülendi. A+A-

ÖDEMELER BAŞLADI!…:

ÖDEMELER BAŞLADI!…:

Vergilerin ödeme zamanlarının tam listesi

Vergilerden bu ay Motorlu Taşıtlar Vergisi zamanı. Yapılan düzenlemeye göre en düşük miktar 68 en yüksek miktar 23 bin 586 lira olarak hesaplandı. MTV, bu ayın sonuna kadar ödenecek.

İşte vergiler ve ödeme zamanları
Motorlu Taşıtlar Vergisi: Her yıl belirlenen taşıt vergisi Ocak ve Temmuz aylarında belirlenen bankalara ödenir. Yapılan düzenleme sonrasında en düşük MTV miktarı 68 TL olarak açıklanmıştır. En yüksek MTV miktarı ise 23 bin 586 olarak hesaplanmıştır. 2017 MTV düzenlemesine göre, aynı yaş grubundaki motor silindir hacmi 1301 santimetreküp ile 1600 santimetreküp arasındaki otomobillerin vergisi de bin 35 liraya yükseldi. 4001 santimetreküpün üzerindekilerin vergisi ise 23 bin 586 lira oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi takviminde yer alan bilgilere göre, MTV 1.taksit ödemesi bu ay sonuna kadar yapılacak.. 01-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında ise MTV 2.taksit ödemeleri yapılacak.

Gelir vergisi: Gelir vergisi beyannamesi (Sadece basit usül beyanı için) Şubat ayının 25’ine kadar ödeniyor Gelir vergisi beyannamesi (Diğer gelirlerin beyanı için) beyanname Mart ayının 25’ine kadar ödenmeli.

Kurumlar vergisi: Kurumlar vergisi beyannamesi Nisan ayının 25. Günü akşamına kadar veriliyor. Nisan ayı sonuna kadar da tamamı ödenir.

Zirai Kazançlar gelir vergisi: Ekim, Kasım, Aralık aylarında olmak üzere üç eşit takside bölünerek ödenir.

Geçici vergiler: Geçici vergi beyannamesi (01-03 dönemi) 14 Mayıs akşamına kadar ödenir Geçici vergi beyannamesi (04-06 dönemi) 14 Ağustos akşamına kadar verilir Geçici vergi beyannamesi (07-09 dönemi) 14 Kasım akşamına kadar verilir Geçici vergi beyannamesi (10-12 dönemi) 14 Şubat akşamına kadar ödenir.

Katma Değer Vergisi: Katma Değer Vergisi beyannamesi takip eden ayın 24. Günü akşamına kadar verilir. Beyanname verildiği ayın 26.günü akşamına kadar ödenir.

Gelir Vergisi Muhtasarı: Muhtasar beyannamesi takip eden ayın 23.günü akşamına kadar verilir, beyanname verildiği ayın 26.günü akşamına kadar ödenir.

Zirai ürün bedelleri üzerinden tevfikat yapanlar hariç olmak üzere 10 kişiden az işçi çalıştıranlar önceden haber vererek bu beyannameleri üç ayda bir verebilirler. 3 aylık beyannameler Nisan, Temmuz, Ekim, Ocak aylarının 23.günü akşamına kadar verilir. Ödemeleri aynı ayların 26.günü akşamına kadar ödenir.

Sosyal Sigortalar Primi: Takip eden ayın sonuna kadar ödenir Bağ-Kur Sigortalar Primi: Takip eden ayın sonuna kadar ödenir Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi: Mahalli belediyelere ödenir. Birinci taksidi Mart, Nisan, Mayıs aylarında, ikinci taksidi Kasım ayında ödenir.

Veraset ve İntikal Vergisi: Ölüm tarihinden itibaren 4 ay içinde beyanname verilir. Mayıs, Kasım aylarında 3 yılda ve 6 eşit taksitte ödenir.

İlan ve Reklam Vergisi: İşin yapıldığı ayı takip eden ayın 20.günü ödenir.

Damga Vergisi: Damga vergisi beyannamesi ertesi ayın 23.günü akşamına kadar verilir. Beyanname verildiği ayın 26.günü akşamına kadar ödenir.

YENİ ŞAFAK

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı     Toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini arttırmak am...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı     Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında bilinçlendirme faaliyetleri ve çeşitli...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zarar...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son 3 günde birçok ot ve atık yangınına müdahale etti. Bu tür yangınların topra...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Çarıkballı Mahallesi’nde 6 buçuk kilometrelik isale hattı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı    ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı    ...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor Çarıkballı’nın Su Sorunu ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Ku...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tutmuştur MHP’li AKÇAY: Zillet İtti...

MHP’li AKÇAY: Zillet İttifakı, Türkiye düşmanlarıyla saf tut...

Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çıktı Kanaldan 60 Kamyon Çöp Çı...

Kanalın 200 Metrelik Kısmından 60 Kamyon Çöp Çıktı, Temizlik...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir 28 Şubat Emperyalist Bir ...

28 Şubat Emperyalist Bir Düzenektir Memur-Sen Manisa İl Tems...

PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz   Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya,  bölücü terör örgütü PKK tarafından Gara’da şehit edilen 13 vatan evladını saygı ile andı. Kaya, “Onlara ve ailelerine söz veriyoruz: PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz” dedi.  Bu saldırı ABD’nin emrinde, Türkiye’yi bölmek için binlerce cana kıyan, devletimizi yüz milyonlarca liralık zarara uğratan PKK’nın son çırpınışları olduğunu gördüklerini kaydeden Kaya, “2015 yılında hendek operasyonları olarak başlattığımız teröre karşı silahlı mücadelemiz, PKK’yı bitirme noktasına gelmiştir. Terör örgütü PKK’nın yurtiçinde ve yurtdışında; insan, mali ve lojistik kaynakları tükenme noktasına gelmiştir. İçişleri Bakanlığımızın açıklamış olduğu terör örgütüne katılım sayıları PKK’nın sonunun geldiğini en belirgin şekilde göstermektedir. Hendek operasyonları, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekâtı gibi operasyonlarla ordumuz hain terör örgütü PKK’ya etkili bir darbe vurmuştur. En son başlattığımız Gara operasyonu PKK için sonun başlangıcı durumundadır. Gara’nın jeopolitik konumu Kandil için çok önemli bir konumdadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üstün başarısıyla terör örgütünün kökünün kazınması sürecine girilmiştir. 13 vatan evladımızı şehit vermemiz bizleri derinden üzmüştür fakat hain terör örgütü şunu unutmasın: Bir ölür bin diriliriz. PKK’nın temizlenmesi ancak tüm alanlarda mücadele edilerek mümkün olacaktır. Türk Ordusunun PKK’yı ezmesi, PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması ile desteklenmelidir. Annelerin elinde çocuklarını alıp dağa kaçıran, belediyeler ile ülkemizin altına bombalar döşeyen terör partisi HDP’nin PKK ile olan bağlantısı su götürmez bir gerçektir. Buna rağmen HDP ile siyasi ortaklık kuranlar büyük bir gaflet içerisindedirler. HDP ile iktidar olma planları yapanlar ancak ve ancak ABD’de Türkiye’deki piyonlarından başka bir konuma gelemezler. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye, Onları dost olarak görüp iktidar olma matematikleri yapanlara, Terörist Selahattin Demirtaş’a özg PKK’yı ülkemizden temizle...

  PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz Manisa Şehit Aileler...

Salih Hızlı, ilk iadeyi ziyareti Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği’ne yaptı Salih Hızlı, ilk iadeyi z...

Salih Hızlı, ilk iadeyi ziyareti Manisa Hemşehri Kültürleri ...

HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF BİR ŞANTİYEDE BİR ŞEF HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF BİR...

HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF,BİR ŞANTİYEDE BİR ŞEF Türk Mühendis ve...

HABERLERİ