Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

PROTOKOL BU TÖRENDE BULUŞTU

PROTOKOL BU TÖRENDE BULUŞTU Yunusemre Belesiyesi bahçesinde yapımına başlanan, Manisa’nın en güzel ibadethanelerinden biri olmaya aday caminin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Birbirinden güzel projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Çok yakında ilçemize adına yaraşır bir meydan kazandıracağız” diye konuştu. Şehzadeler şehri Manisa’ya çok yakışacak eserlerden biri olmaya aday caminin […]

06 Ekim 2017 - 16:32 'de eklendi ve 2656 kez görüntülendi. A+A-

PROTOKOL BU TÖRENDE BULUŞTU

PROTOKOL BU TÖRENDE BULUŞTU

Yunusemre Belesiyesi bahçesinde yapımına başlanan, Manisa’nın en güzel ibadethanelerinden biri olmaya aday caminin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Birbirinden güzel projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Çok yakında ilçemize adına yaraşır bir meydan kazandıracağız” diye konuştu.

Şehzadeler şehri Manisa’ya çok yakışacak eserlerden biri olmaya aday caminin temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yunusemre Belediye bahçesinde gerçekleştirilen törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Yunusemre Meydan Cami Yapma ve Yaşatma Derneği Yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Muhtarlar, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

HAYIRSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Yunusemre Meydan Camii Yapma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Mücahit Demirtaş “Belediye Başkanımızın vizyonu doğrultusunda yapımına başlanan ve devam eden projeler Manisamız ve Yunusemre için değer katmaya ve şehrimizi güzelleştirmeye devam etmektedir. İçerisinde bulunduğumuz belediye hizmet alanı çok yakın bir tarihte ilimizin ve ilçemizin meydan ihtiyacını karşılayacak bir düzenlemeye kavuşacaktır. Bu güzel projeye hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

“YUNUSEMRE’YE ÖRNEK BİR KENT MEYDANI KAZANDIRACAĞIZ”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de konuşmasında, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda anlamlı bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Caminin projesini yapan belediye ekibini kürsüye davet eden Başkan Çerçi, ekibi kutladı, çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Çerçi konuşmasında, “Projelerimizi ardı ardına hayata geçireceğiz. Yakında birçoğunun temelini atacağız. Cami yapacağımız bu alan kentin önemli alanlarından birisi. Burayı ilçemizin kent meydanı olarak tasarladık. Kent meydanının içerisinde bulunan öğeler var. Cami, kafeteryalar, yeşil alanlar, parklar, belediye hizmet binası, otopark, çocuk oyun alanı olacak. Planın bir parçasını bugün hayata geçiriyoruz. Burası tüm vatandaşlarımıza açık olacak. 2-3 ay sonra İnşallah diğer uçta belediye hizmet binamızın da temelini atacağız. Tüm bunlar bittiği zaman bütün bu alanın büyük bir meydan haline geldiğini göreceğiz. Şehrin en önemli merkezinde böyle bir meydanı Manisa’mıza kazandıracağız. Projelerimiz tüm hızıyla sürüyor. Belediyemize bu caminin maddi anlamda bir külfeti yok. Derneğimiz ve hayırseverlerimizin katkılarıyla bu iş yürüyor. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan camimiz Manisamız’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“CAMİLER EN BÜYÜK DEĞERİMİZDİR”

İl Müftüsü Sinan Cihan ise İslam dininde camilerin vazgeçilmez olduğunu belirterek, “Muharrem ayı içerisindeyiz. Çok güzel bir ayı yaşıyoruz. Aynı zamanda hicri yılımızın ilk ayı. Camiler bizim en büyük değerlerimiz, olmazsa olmazımızdır. Medeniyetimizin merkezinde şehir, şehrin merkezinde cami vardır. Başkanımız da şehrimizin merkezine cami koymuştur. Allah razı olsun. Camiler bütün hayırlı işlerin organize edildiği yerlerdir. İl merkezimizde 3 bin 500 kişiye bir cami düşüyor. Büyük bir ihtiyacı karşılayacak bu caminin yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“NİYET HAYIR OLURSA AKIBETTE HAYIR OLUR”

AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur yapyığı konuşmasında Yunusemre Belediyesi’nin başarılı çalışmalara imza attığını kaydederek, “Hayır işleri hiçbir zaman yarım kalmamıştır. Niyet hayır olursa akıbet de hayırlı oluyor. İnanıyorum ki Yunusemre’de oturan hemşehrilerimiz bu işe sahip çıkarak Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyan camimizin tamamlanmasını sağlayacaklar. Yunus Emre gönül dünyamızın çok önemli isimlerinden biri. Adını taşıyan ilçede hocalarımızın ve başkanımızın da gayretiyle burada farklı çalışmalara imza atılır. Kıymetli belediye başkanımız çok mütevazı. 22 bin metrekare alan üzerinde yapılacak çalışmadan söz ediyor. Kıyaslayacak olursak Cumhuriyet Meydanı 5 bin metrekare. Yanındaki yollarla 7 bin metrekare yapıyor. Ama meydan camisi, belediye binaları, kent meydanı 22 bin metrekare alan üzerinde kurulacak. Şehre mühür vuran noktalar vardır. Bunlardan biri de işte burası olacaktır. Belediye Başkanımız pazaryerinden TOKİ projelerine, taziye evlerinden hanım lokallerine kadar muazzam çalışmalara imza atıyor. Gayretli çalışkan bir başkanımız. Ekibiyle ilçede taş üstüne taş koyma gayretinde. Biz de milletvekilleri olarak tüm teşkilatımızla birlikte başkanımızın yanındayız” diye konuştu.

VALİ’DEN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Emeği geçen herkese elbette teşekkür etmek gerekiyor. Başkanımız bu çalışmanın öncülüğünü yaptı. Projenin geliştirilmesinde çok değerli katkıları bulunuyor. Bu mabedin sahipleri ilçe sakinleri olacak. İnşallah bu mabet Yunusemre ilçesine yakışacak”

TEMELİ BİRLİKTE ATTILAR

Konuşmaların ardından protokol üyeleri hayır duaları ve kurban keserek temel atma törenini gerçekleştirdi. Törenin sonunda davetlilere protokol üyeleri tarafından aşure ikram edildi. 

CAMİ PROJESİ HAKKINDA

Yunusemre Belediyesi Meydanı’nda 800 metrekarelik alanda yapımına başlanan cami inşaatı 4 minareli ve tek kubbeli olarak tasarlanmıştır. Tamamı traverten taşı ile kaplanacaktır. 37 metre minare ve 19 metre kubbe yüksekliği bulunmaktadır. 2 bin 300 metrekare toplam alana sahip olan cami bodrum kat, zemin kat ve asma kattan oluşmaktadır. Asma katta hanımlar mahfili, bodrum katında bayanlar ve erkekler için lavabo, abdesthane ve tuvaletler bulunmaktadır. Yapılan camide bin 100 kişi aynı anda namaz kılabilecektir.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA’DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖREKÇİ OLDU BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA’DA EN ÇOK TERC...

BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA’DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖREKÇİ OLDU Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok noktasında hizmet veren Bülent Börekçili...

291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu ve mahkum 291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu v...

291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu ve mahkum 291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu ve mahkum CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gür...

81 Genç 81 Bayrak Etkinliği 81 Genç 81 Bayrak Etkinliği

81 Genç 81 Bayrak Etkinliği 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen törende askerlerimi...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok De...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak   Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Vali Yaşar Kar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA’DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖREKÇİ OLDU BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA...

BÜLENT BÖREKÇİLİK  MANİSA’DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖREKÇİ OL...

291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu ve mahkum 291 bin 546 kişi cezaevle...

291 bin 546 kişi cezaevlerinde tutuklu ve mahkum 291 bin 546...

81 Genç 81 Bayrak Etkinliği 81 Genç 81 Bayrak Etkinli...

81 Genç 81 Bayrak Etkinliği 18 Mart Çanakkale Zaferi’n...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak Manisa Üzümü Dünya Pazarı...

Manisa Üzümü Dünya Pazarında Daha Çok Değerli Olacak   ...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Büyükşehir’den Mezarlıkla...

Büyükşehir’den Mezarlıklarda Özenli Çalışma Manisa Büyükşehi...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Afet farkındalık Eğitimle...

Afet farkındalık Eğitimleri Vatandaşların Ayağına Gidiyor Ma...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Yeşilay Haftası Mesajı    ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı Vali Yaşar Karadeniz’ in ...

Vali Yaşar Karadeniz’ in Deprem Haftası Mesajı    ...

Ot ve Atık Yangınları Doğaya Ciddi Zararlar Veriyor Ot ve Atık Yangınları Doğ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor Çarıkballı’nın Su Sorunu ...

Çarıkballı’nın Su Sorunu Çözülüyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Ku...

HABERLERİ