Reklamı kapat
Reklamı kapat
Manisa Medya
Manisa Medya

istanbul escort

istanbul еscort
kartal еscort
pendik еscort

Selçuk Özdağ; “ABD Büyükelçiliği’nin Adil Öksüz açıklaması makul ve mantıklı değil”

Selçuk Özdağ; “ABD Büyükelçiliği’nin Adil Öksüz açıklaması makul ve mantıklı değil” Kanal 24 Ana Haber Bültenine canlı yayın konuğu olan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz Darbe Girişiminin 1 Nolu sanığının Fethullah Gülen 2 nolu sanığının ise Adil Öksüz olduğunu belirtti. “Ben Adil Öksüz’ün bir Büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” diyen Özdağ, ABD […]

01 Nisan 2017 - 13:49 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi. A+A-

Selçuk Özdağ; “ABD Büyükelçiliği’nin Adil Öksüz açıklaması makul ve mantıklı değil”

Selçuk Özdağ; “ABD Büyükelçiliği’nin Adil Öksüz açıklaması makul ve mantıklı değil”

Kanal 24 Ana Haber Bültenine canlı yayın konuğu olan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz Darbe Girişiminin 1 Nolu sanığının Fethullah Gülen 2 nolu sanığının ise Adil Öksüz olduğunu belirtti. “Ben Adil Öksüz’ün bir Büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” diyen Özdağ, ABD Büyükelçiliği’nden, Adil Öksüz’ün telefon ile aranma nedeni olarak gösterilen ‘vize iptali’ açıklamasının makul ve mantıklı olmadığını savunarak, “Amerikan Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluğunun böyle bir teamülleri veya temayülleri yok” diye konuştu.

Kanal 24 Ana Haber Bültenine canlı yayın konuğu olan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Adil Öksüz’ün 4 yılda 109 defa yurtdışına gitmesine dikkat çekti. Türkiye’de gerçekleştirilen her darbenin bir sonraki darbenin tetikçisi olduğunu ifade eden Özdağ, “Şayet 1960’ın hesabını sorabilseydik, 1971 darbesi, 1971’in hesabını sorabilseydik 12 Eylül 1980 darbesi  12 Eylül’ün hesabını sorabilseydik 28 Şubat postmodern darbe girişimi olmaz hatta Fethullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz darbe girişimine teşebbüs edemezdi. Darbecilerin hesabı sorulmadığı için 15 Temmuz darbe girişimi kapımızı çaldı” dedi.

15 TEMMUZ’UN MUTLAK HESABINI SORACAĞIZ

“Darbelerin tamamı ekonomimize, kültürel hayatımıza, milletleşme sürecimizi dumura uğratmaya, demokrasiyi içselleştirmemizi geciktirmeye neden oldu” diyen Özdağ, “Onun için 15 Temmuz’un mutlaka hesabını sormak mecburiyetindeyiz. Daha önceki darbelerin hesabını soramadık çünkü siyasi irade zayıftı. Siyasi iradenin zayıf olduğu yerde dış itibarınızda, ekonomik itibarınızda olmaz. Ama 15 Temmuz saldırısı ve darbe girişimi yaşandığında Türkiye’de çok ciddi bir siyasi irade vardı. Daha önceki dönemlerde bir mantar tabancası dahi patlamazken 15 Temmuz gecesi ordu içerisindeki şerefli Türk subayları, diğer yandan Polis Teşkilatı içerisindeki şerefli Emniyet Mensupları, bir diğer yandan  daha sabahını dahi beklemeden bu hain saldırıya yeltenen kişilerle ilgili yakalama ve tutuklama emrini çıkartan yargı mensupları, güçlü bir siyasi irade ve güçlü bir fenomen olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız, siyasi parti liderleri, Meclis Başkanımız ve biz Milletvekilleri olarak dik durduk. Milletimiz de ‘Siyasetçi dik durunca, biz de gereğini yaparız’ dedi” şeklinde konuştu.

BUNDAN SONRA İTİRAFLAR DAHA DA ARTACAK

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili iddianamelerin hazırlandığını ve trajik tabloların ortaya çıktığını kaydeden Özdağ, “Çok ciddi bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalayan insanlar, Akıncı üssünden Sayın Cumhurbaşkanını öldürmek ya da derbest etmek için yola çıkanlar, bir diğer yandan 300 Bin ceset torbasını hazırlayarak o insanları ceset torbalarına koymak isteyenler, Fethullah Gülen’in Yavuz Sultan Selim Han’ın kaftanıyla İstanbul’a gelmesini arzulayanlar, planlayanlar ile Fethullah Gülen’in darbe sonrası İstanbul’a gelerek bir darbe gerçekleştirdik şeklinde deklarasyon yayınlamak isteyenleri gözlemliyoruz. Tüm bunların yanısıra asıl önemli olan Adil Öksüz meselesidir. Kemal Batmaz, Harun Biniş ve Harun Şahin FETÖ’nün sivil ayaklarıdır. Bunlar yakalandılar ve şu an içerdeler. Kemal Batmaz’ın ifadesine baktığımız zaman, “Ben Adil Öksüz’ü tanımıyorum” diyor. Adil Öksüz’le hiçbir irtibatının olmadığını söyleyen Kemal Batmaz’ın 900 telefon görüşmesi var. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ne aynı uçakla gidip, geri dönmeleri var. 50’ye yakın aynı şirketlerde birlikte ortaklıkları var.  Adil Öksüz’ün dört sene içerisinde 109 defa yurtdışına çıkışı var. Bu hiç kimsenin dikkatini çekmiyor. Bunlarla ilgili çok ciddi araştırmalar yapılıyor şu an. Bu hususta Milli İstihbarat Teşkilatını, Savcılarımızı, emniyet ve güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Ancak daha önceki süreçte bu yapıların maalesef zaafları vardı. Çünkü bu yapılar 50 yıl boyunca işgal edilmişti. Hatta daha güçlü bir teknolojiyle bunlar Milli İstihbarat Teşkilatını dahi dinlemişler. Ben inanıyorum ki tüm millet bu iddianamelerin sonucunu görecek. Bundan sonra hep birlikte göreceğiz ki itiraflar çoğalacak. Hiç kimse darbecilerle birlikte olmaz ve hiç kimse Türkiye algısını negatife çeviren bir yapıyla birlikte olmaz. Allah diyerek girdiği yerin şeytan olduğunu, Peygamber diyerek girdiği yerin deccal olduğunu görenler asla bu yapıya destek vermeyeceklerdir diye düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

ADİL ÖKSÜZ’ÜN MİT’LE ALAKASI YOK

Adil Öksüz’le ilgili bir gazetenin ‘Mit ajanı olma ihtimali vardır’ şeklinde haber yaptığını ve kendisinden o gazetenin görüş aldığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Adil Öksüz Mit ajanı değildir ama ajandır. Adil Öksüz ve bulunduğu yapı egemen güçlerin istihbarat örgütleriyle çalışan bir yapıdır. Bu yapının kimlerle çalıştığını herkes biliyor. Bu yapının başındaki zat olan Fethullah Gülen’i 28 Şubat’çılar Tükiye’den itti ABD ise oradan çekti. 1999 yılından bugüne kadar da sahte bir rapor alarak Amerika’ya yerleşerek önce Türkiye’de siyasi iktidarları terbiye etmek ardından da siyasi iktidarlara ortak olmak ve daha sonra da gelip Türkiye’de rejimi değiştirmek, iktidara el koymak istiyordu. Tıpkı Humeyni gibi gelmeyi hedefliyordu. Adil Öksüz tahminime göre Türkiye’de bir ülkenin Büyükelçilik ya da Başkonsolosluğu tarafından korunuyor ve o binada saklanıyor. Şayet Adil Öksüz öldürülmemişse de yaşadığını düşünüyorum bir başka ülkeye kaçırılır. Bu noktada bizim istihbarat güçlerimizin çok dikkatli ve uyanık olması gerekiyor” dedi.

ADİL ÖKSÜZ YAKALANIRSA YURT DIŞI BAĞLANTILARI DA ORTAYA ÇIKACAK

Adil Öksüz’ün Türk güvenlik güçleri tarafından yakalanması halinde şu ana kadar ulaşılamayan bazı bilgilerin de ayrıntılı bir şekilde ortaya çıkacağını inandığını belirten Özdağ, “Batı Dünyası ülkelerine giden Milletvekillerimize, o ülkeler; “15 Temmuz darbe girişimini Fethullah Gülen’in ve bu yapının yaptırdığına dahil belge var mı” diye soruyorlar. Gerek Adil Özksüz’ün, harun Biniş ve Harun Şahin’in Fethullah Gülen’le çekilmiş fotoğrafları var. Hatta Adil Öksüz’ün çocuklarıyla beraber Fethullah Gülen’le çekilmiş fotoğrafları var. O gece Adil Öksüz’ün Akıncı üssünde yakalanışıyla ilgili fotoğraflar var. Aynı zamanda da yakalanmasının ardından çekilmiş çırılçıplak bir fotoğraf var ve bunun ardından da salıverilme hadisesi var. Şayet Adil Öksüz’ün emniyet güçlerimiz tarafından yakalandığı meselenin Türkiye boyutunu değil meselenin egemen güçler ve yurt dışı boyutunu da göreceğiz. O nedenle Amerikan Başkonsolosluğu tarafından Adil Öksüz 21 Temmuz günü arandığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasının ardından bir açıklama da ABD Büyükelçiliği’nden gelmiş ve o açıklamada “21 Temmuz günü Emniyet Genel Müdürlüğü, ABD’nin Türkiye Temsilciliği’ni arayarak, Adil Öksüz’ün Türkiye’den kaçmasını engelleme konusunda yardım talebinde bulunmuştur. Bunun arkasından Öksüz’ün vizesini iptal ettik ve ABD yasaları gereğince Öksüz’ü arayarak kendisini bu iptal konusunda bilgilendirmeye çalıştık” ifadelerine yer verilmişti. Oysa ki Amerikan Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluğunun böyle bir teamülleri veya temayülleri yok. Şayet pasaportunuz iptal edildiğinde vizeniz kaldırıldığında Yurtdışına gitmek istiyorsanız Başkonsolosluğa gider ve orada pasaportunuzla ilgili bir işlem konulduğunu veyahut artık vizenizin olmadığını tarafınıza söylerler. Ya da gitseniz dahi sizi iner inmez ilk uçakla alırlar ve ülkenize geri gönderirler. Bu nedenle Amerikan Birleşik Devletleri Başkonsolosluğunun açıklaması makul ve mantıklı değildir. Adil Öksüz ve arkadaşlarından Harun Biniş, Harun Şahin ve Kemal Batmaz’da ‘Tarla bakmaya gittim’ diyordu. TÜRKSAT’ı basmak isteyen bu dört kişi eğer gecikmeselerdi TÜRKSAT’ı ele geçirmiş olacaktı. Bu dört mühendis savunmalarında tarla bakmaya gittiklerini söylüyorlar. Şayet Adil Öksüz tarla bakmaya gitmişse neden kaçak? Ya da kaçırıldı? Darbe ile alakası olmayan bir kişi neden saklanır, neden kaçar ya da kaçırılır? Bu nedenle Adil Öksüz ve arkadaşlarının darbe ile bağlantısı vardır. Fethullah Gülen bu darbe girişiminin 1 nolu sanığıdır” dedi.

“Türkiye’de Fethullah Gülen ve arkadaşlarının meşruiyeti kalmamıştır” diyen Özdağ, “Dünya’da da kalmamalıdır ve hiç kimsenin bu yapıya sahip çıkmaması gerekiyor. Bu yapı ile ilgili geçmişte kim ne biliyorsa çok hızlı bir şekilde gerek adli, gerek emniyet veya idari mekanizmalara bildiklerini anlatırsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğini inşa etmemize ve adaletin tecelli etmesine katkıda bulunurlar” diye konuştu.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fransız Dağcı Spil Dağında Fransız Dağcı Spil Dağında

Fransız Dağcı Spil Dağında Fransız Dağcı Philippe Milhau, 1517 rakımlı Manisa Spil Dağı Milli Parkı’nda yürüyüş gerçekleştirdi. Manisal...

Manisa’da Fırtına simit arabasını paramparça etti Manisa’da Fırtına simit arabasını paramp...

Manisa’da Fırtına simit arabasını paramparça etti Manisa’da iki gündür devam eden fırtına etkili olmaya devam ediyor. Fırtına hayatı ol...

MANİSALILAR DİKKAT MANİSALILAR DİKKAT

Manisa il genelinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına! Yapılan son değerlendirmelere göre; halen devam etmekte olan güney yönlerden kuvvetli r...

MANİSA’DA BİR VATANDAŞ SU KUYUSUNA DÜŞTÜ MANİSA’DA BİR VATANDAŞ SU KUYUSUNA...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Alaşehir’de ağaç kesmek için su kuyusunun dubasına çıkıp dengesini ka...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Fransız Dağcı Spil Dağında Fransız Dağcı Spil Dağınd...

Fransız Dağcı Spil Dağında Fransız Dağcı Philippe Milhau, 15...

Manisa’da Fırtına simit arabasını paramparça etti Manisa’da Fırtına simit a...

Manisa’da Fırtına simit arabasını paramparça etti Manisa’da ...

MANİSALILAR DİKKAT MANİSALILAR DİKKAT

Manisa il genelinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına! Yapılan son ...

MANİSA’DA BİR VATANDAŞ SU KUYUSUNA DÜŞTÜ MANİSA’DA BİR VATAN...

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekip...

“Soğutucu Dolap” alımı gerçekleştirildi “Soğutucu Dolap” alımı ge...

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce “Veteriner Biyolojik ...

CHP Yunusemre’den miniklere karne hediyesi Kışlık bot dağıtıyor CHP Yunusemre’den m...

CHP Yunusemre’den miniklere karne hediyesi Kışlık bot ...

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI SOKAK HAYVANLARI UNUTULMA...

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğ...

LÖSEV ET DESTEĞİ MANİSA DAĞITIMIYLA DEVAM EDİYOR LÖSEV ET DESTEĞİ MANİSA D...

LÖSEV ET DESTEĞİ MANİSA DAĞITIMIYLA DEVAM EDİYOR Türkiye’de ...

JARDARMA’DAN BÜYÜK BAŞARI JARDARMA’DAN BÜYÜK ...

JANDARMANIN DEDEKTİFLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI Halkın huzur ve gü...

TARİHİ ANTEP BAKLAVACISI MANİSA’DA AÇILDI TARİHİ ANTEP BAKLAVACISI ...

TARİHİ ANTEP BAKLAVACISI MANİSA’DA AÇILDI Manisa’nın Yunusem...

HABERLERİ