Manisa Medya
Manisa Medya

Manisa tarımı ve çiftçilerin sorun konuşuldu

Bu Haber 13 Aralık 2020 - 20:33 'de eklendi.

Çiftçilerin Sorunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manisa Ziraat Odalarının başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıda, Manisa tarımı ve çiftçilerin sorun ve beklentileri hakkında ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere bilgi aldı. Toplantıda Bayraktar’a, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Soma, Şehzadeler, Ziraat Odası başkanları bilgi verdi.

Çiftçilerin Sorunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir

Çiftçilerin Sorunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, “Özellikle son günlerde hızla artan girdi(mazot, gübre, yem, tohum, ilaç, elektrik) fiyatları, hala süt ve et fiyatlarının yaklaşık bir yıldır sabitlenmesi, çiftçi borçlarının yapılandırılması, tarımsal sulama ücretleri, tarımsal sulama baraj ve göletlerinin acil olarak devreye sokulması gibi çiftçilerimizi ilgilendiren her konuda ayrıntılı olarak konuşuldu.

Bu görüşmeler ayrıntılı rapor haline getirilerek genel başkanımız tarafından Tarım Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir” dedi


Şemsi Bayraktar’a sorunlar iletildi

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, telekonferans yöntemiyle TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a sorunları ilettiklerini belirterek, “Tarım kredi borçlarının erteleme, Ahmetli legülatöründen tahliye kanallarına su verilmesi. Zeytin eleklerinin kontrolü, yeraltı sularından alınan paralar. Tek yıllık bitkilerin satımında yaşadığımız sıkıntılar ve sözleşmeli tarımda hazırlanacak sözleşmeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu “ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
KÖPRÜBAŞI
GÖLMARMARA HABERLERİ
KULA